fbpx

Jak stworzyć stronę internetową, która będzie dobrze pozycjonowana w Google?

06/10/2020

Założyłeś swoją firmę i chcesz stworzyć stronę www, która będzie dobrze się pozycjonowała? Niezależnie czy chcesz usługę zbudowania strony zlecić komuś, czy wykonać ją sam. Jest kilka  wytycznych, których na wstępnym etapie wypada przestrzegać. 

Nagłówki na stronie www

Odpowiednio zatytułuj swoją stronę internetową. Mówi się że w gazetach ludzie czytają tylko nagłówki. W dzisiejszych czasach to niestety prawda. Podobnie będzie zachowywał się klient poruszający się po stronie  internetowej. W nagłówkach będzie poszukiwał nazwy produktu lub usługi, którą ofertujesz. Nagłówki pomogą pokierować go do treści, którą powinien przeczytać, aby zapoznać się z Twoimi usługami. Są one również ważne w pozycjonowaniu. Można nazwać je drogowskazem dla Google. Dzięki nagłówkom algorytmy mogą zidentyfikować zawarte w nich frazy kluczowe i dopasować Twoją stronę do danej branży. W nagłówkach H1 i H2 staraj się przemycać słowa kluczowe, na które chciałbyś w przyszłości wyświetlać się w przeglądarce Google. 

Opisz rzetelnie swój biznes

Jesteś specjalistą w swojej dziedzinie? Potrafisz odpowiedzieć na każde pytanie związane ze  swoją branżą? Pokaż to na swojej stronie internetowej! Możesz być pewny że zaimponujesz klientowi swoim profesjonalizmem i będzie on bardziej przychylny do zakupu usługi właśnie u Ciebie. Dlaczego jeszcze warto umieszczać rzetelne rozbudowane opisy na stronie? Google co jakiś czas będzie wysyłał na Twoją stronę ‘roboty’, których zadaniem będzie  przeskanowanie treści i wyodrębnienie z nich słów kluczowych na jakie będzie wyświetlała się Twoja strona www. Jako ciekawostkę powiem Ci, że przeprowadzono badania na stronach znajdujących się w top 10 wyszukiwarki google.com. Strony internetowe, które były pozytywnie zaopiniowane przez Google posiadały ponad 1660 słów opisujących działalność lub produkt (jest to ok. 10 000 znaków). 

Moduł blogowy na Twojej stronie internetowej

Czy wiesz że dobrze napisany artykuł rozwiązujący problem w danej dziedzinie może zarobić dla Ciebie więcej niż płatna reklama? Rozwiń swoją stronę www o moduł blogowy, na którym będziesz dzielił się nowinkami ze swojej branży i poruszał ciekawe tematy. Google jest przeglądarką nastawioną na przydatne dla użytkownika treści. Jeśli się postarasz to właśnie na Twoją stronę ściągnie klienta z danym pytaniem lub problemem, a Twoja oferta będzie jego rozwiązaniem. 

Skompresowane grafiki wraz z opisami ALT

Na etapie przygotowywania materiałów do tworzenia strony internetowej pamiętaj, aby dobrze opisywać pliki graficzne. Jest to ważne ponieważ Google sprawdza te opisy, aby dowiedzieć się co znajduje się na zdjęciu. Jak myślisz, co powie Google domyślny opis pliku z aparatu ‘IMG_134328’? Niestety nic. Dlatego ważne, aby już na etapie  kompletowania zdjęć i grafik do strony opisać w 2-4 słowach pliki. W aplikacjach typu  WordPress możesz również rozwinąć w prosty sposób opis poprzez ALT. 

W dzisiejszych czasach jesteśmy wyuczeni poświęcania większej uwagi na zdjęcia, grafiki i  ikony. Wykorzystaj to w swojej stronie internetowej, aby dosłownie zobrazować  użytkownikowi swoją ofertę. Pamiętaj również że podstawą dostosowania strony internetowej do przeglądarki Google jest szybkie jej wyświetlanie. Jeśli na stronę  internetową będziesz umieszczał grafiki o dużych rozmiarach, to strona może wtedy znacząco zwolnić. Rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z narzędzi do kompresowania zdjęć. Znajdziesz takie narzędzia w Internecie, gdzie bez problemu poprzez przeglądarkę zauplodujesz zdjęcie i je pomniejszysz. Jego waga znacząco się obniży, a strona internetowa będzie szybciej się wyświetlała. Gwarantuję Ci, że z tego powodu będzie zadowolony Google i Twój klient.